Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O společnosti > Videogalerie

Videogalerie

Dřevostavba rodinného domu u Českých Budějovic

U realizace této stavby bylo zajímavé, že klient si sám vytvořil návrh rodinného domu. My jsme z něj následně vyšli pro vytvoření studie v našem systému. Potřebné proporce a parametry domu, tak aby vše dávalo smysl, pak dodala naše projektantka. Dům je zajímavý tím, že má tři křídla s půdorysem ve tvaru T. Moderní linie mu dodává plochá střecha s atikami a dominantou je venkovní obestavba komínového tělesa. Pozemek byl při realizaci poměrně měkký a před montáží ještě zapršelo, což pro nás znamenalo problém s příjezdem jak jeřábu, tak nákladních automobilů. Nakonec jsme si však poradili a stavba začala v dohodnutém termínu. Kromě pár maličkostí probíhala realizace bez problémů a v termínu jsme předávali spokojeným majitelům klíče k jejich novému bydlení. S klienty byla vždy perfektní domluva a celková spolupráce byla velice příjemná, za což bychom jim chtěli poděkovat.

Dřevostavba rodinného domu v Novém Boru:

Touha majitelů po rychlé a přitom kvalitní výstavbě rozhodla o dodávce dřevostavby na klíč od naší společnosti. Patrový dům vychází z našeho nejprodávanějšího typového projektu. Pro konstrukční systém tohoto rodinného domu byla zvolena difuzně otevřená skladby stěny. Na počátku naši klienti věděli, že budou chtít v přízemí velkou obytnou místnost, pracovnu a skládek. Díky akumulačnímu prvku u krbových kamen nedochází k rychlému přetopení interiéru. Kuchyňskou linku a nábytek si majitelé zařizovali sami, vše ostatní jsme měli na starost my. Patro bylo věnováno koupelně, dětským pokojům a ložnici.

Nízkoenergetická panelová dřevostavba do vesnické zástavby

Nízkoenergetická panelová dřevostavba na klíč s difuzně otevřenou konstrukcí je zasazena do vesnické zástavby. Je přímo ukázkově orientována na pozemku - ložnice, kuchyně i koupelna a technická místnost jsou orientovány na sever, ze společenské části domu je krásný pohled na jih na místní kostel. Jednoduchý venkovský tvar domu se odráží v úsporném provozu. Modelací terénu vznikla možnost dům podsklepit a vytvořit kryté venkovní posezení.

Dřevostavba v oáze klidu

Tereza a Jirka obývali zděný dům ve městě. Vlastně jim nic nechybělo, kromě chaty v oáze klidu. Že se ale z chaty stane domov a že po prvních dnech v dřevostavbě už nebudou chtít jinak, to je na počátku ani nenapadlo.

Zimoviště, Středočeský kraj

Realizace nového pilařského provozu v Písku

V roce 2020 jsme realizovali výstavbu nového pilařského provozu v Písku. Naší dodávkou byla jak stavební část s dřevěnými prvky, tak i celá technologie výroby.

Rozhledna Císařský kámen, Vratislavice nad Nisou – účastník Stavby roku 2020

V roce 2020 byla naší společností realizovaná rozhledna Císařský kámen, Vratislavice nad Nisou. Tato stavba byla přihlášena do 28. ročníku prestižní soutěžní přehlídky Stavba roku 2020.

Časosběrné video dvoupodlažní dřevostavby rodinného domu

Výstavba dvoupodlažní montované dřevostavby rodinného domu MARTINICE GROUP v difuzně otevřeném systému DIFUeco ENERGO. Video navazuje na náš první časosběr z jednopodlažního rodinného domu a je názornou ukázkou rychlosti výstavby podkrovního domu o zastavěné ploše 86 m2. Dům je navržen v nízkoenergetickém standardu a zkouška průvzdušnosti budovy (blower door test) vyšla 0,7.

Časosběrné video výstavby montované dřevostavby rodinného domu

Roubenka

V říjnu 2019 jsme majitelům předali do užívání velmi zajímavou realizaci roubenky, kde přízemí bylo provedeno z lepených smrkových pohledových hranolů a podkroví z našich difuzně otevřených sendvičových panelů, které se následně obložily dřevěným obkladem. Stavba byla navržena tak, aby nerušila ráz nádherné krajiny v okolí výstavby a dobře do ní zapadla. Nemělo se jednat o "klasickou" roubenou stavbu, ale měla v ní být zakomponována i originalita a moderní ráz. Jak se nám to povedlo posuďte sami.

Koupaliště Rakovník

V červnu 2019 jsme předali montované dřevěné objekty, terasy a molo na koupališti v Rakovníku. V parních letních dnech si tak již návštěvníci mohli užívat krásného funkčního areálu a služeb, které nabízí.

Martinice Group, Pila Martinice - seznamte se...