Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > FVE > Časté dotazy

Časté otázky

Vše, co vás zajímá o fotovoltaice

Jsem ve fázi projektu novostavby. Pokud budu chtít v budoucnu FVE na střeše, s čím musím už nyní počítat?

Projekt na střešní konstrukci musí být dimenzován na vyšší zatížení fotovoltaickými panely. Kotvící prvky pro konstrukci případné budoucí FVE výrobny na střeše lze instalovat současně při stavbě krovu a pokládce střešní krytiny.

Můžu dát FVE i na starý dům?

Ano, důležitá je nosnost střešní konstrukce. Pro každou zakázku vždy necháváme zpracovat statický posudek. Pokud střecha nevyhoví, vždy vám navrhneme řešení, jak krov zpevnit.

Co když moje střecha neunese FV panely?

Pokud nemáte vlastní statický posudek, vždy jej necháme zpracovat. V případě, že by střecha nevyhovovala dalšímu zatížení FVE panely, navrhneme vám možná řešení, jak střechu zpevnit. Bezpečnost je pro nás prioritou.

Kolik stojí FVE výrobna na běžný rodinný dům?

Cena se odvíjí od využitelné plochy střechy. Na 50 m2 se vejde přibližně 22 panelů o výkonu 10 kWp. Včetně 11,6 kWh baterie na ukládání vyrobené elektřiny vás taková sestava bude stát přibližně 567 000 Kč. Dotaci můžete získat ve výši 205 000 Kč. Čím více panelů se vám vejde na střechu, tím vyrobí více energie, kterou můžete prodávat na burze. Návratnost investice se vám tak zrychlí.

Co když začne střecha od FV panelů hořet. Může k tomu dojít?

Do našich projektů instalujeme výhradně oboustranné panely typu N, které jsou opatřeny z obou stran sklem. Ve spojení s hliníkovým rámem jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám, prakticky nehořlavé a nedegradují slunečním zářením.

Jaké dotace mohu získat?

Pro rodinné domky můžete získat dotaci až 205 000 Kč. Vždy se snažíme navrhnout výrobnu tak, abyste získali maximální dotaci. Pro bytové domy se dotace počítá jednoduše podle kWp instalovaného výkonu, podle kWh baterií a podle počtu bytových jednotek.

Chtěl bych výrobnu FVE i s tepelným čerpadlem. Nabízíte i sestavu komplet?

Ano, navrhneme a namontujeme vám optimální sestavu včetně tepelného čerpadla tak, aby byl váš domov ještě více energeticky úspornější.

Kdy se mi vyplatí ukládat vyrobenou elektřinu do baterie?

S bateriovým úložištěm získáte ještě vyšší energetickou soběstačnost. Vyšší investice do bateriového úložiště se vám vrátí v úspoře energie, kterou odeberete ze sítě od vašeho dodavatele elektřiny. Baterie jsou ideální pro rodinné domky s vytápěním na elektřinu - přes den dobijete baterii, v noci uloženou elektřinu spotřebujete na topení. Systém s baterií navíc umožní čerpat maximální výši dotace.

Proč si zvolit MARTINICE POWER jako dodavatele FVE výrobny?

Naše elektrárny vynikají skvělým poměrem mezi cenou a kvalitou. Jsme schopni zajistit vám stavbu kompletně od A do Z - od návrhu samotné výrobny a potřebných stavebních úprav, přes administrativu až po montáž a servis.

Vyplatí se mi pořídit si i nabíječku na elektromobil?

Ano, na dobíjecí stanici získáte také dotaci. Máme odborné znalosti i pro instalaci dobíjecích stanic.

Na co vše mohu získat dotace?

Dotace se na rodinný/bytový dům poskytují mj. na fotovoltaický systém, akumulaci do baterií, dobíjecí stanice a na tepelná čerpadla. Všechny dotační tituly naleznete na www.novazelenausporam.cz

Jaké záruky nabízíte?

Instalujeme špičkové panely se zárukou 12 let. Výrobce uvádí pokles účinnosti pouze o 12 % za 30 let. Na střídače poskytujeme záruku 10 let. Jsme pojištěni na případné škody při montáži.

Chci FVE pro akumulaci do vody, vyplatí se mi to?

V případě, že distributor nepovolí přetoky do sítě nebo na přání zákazníka jsme schopni vám navrhnout systém pro akumulaci přebytečné elektrické energie do vody.