Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Proč si postavit dřevostavbu

Proč si postavit dřevostavbuStavba nového domu je důležitým rozhodnutím, které váš život ovlivní na mnoho let. Pokud ještě zvažujete různé technologie výstavby, věřte, že při výběru materiálu pro dům je z mnoha důvodů skvělou volbou dřevo. Svědčí o tom i fakt, že dřevostavby jsou v Česku v posledních letech stále populárnější a jejich počet každým rokem roste. Není divu, stavby ze dřeva nabízejí celou řadu výhod jak z hlediska vlastní stavby, tak i z uživatelského pohledu. Které to jsou a proč si pořídit dům od společnosti Martinice Group? Pojďme se podívat na ty nejdůležitější.

 

Rychlá stavba domu 

Montované dřevostavby mají jednu nespornou výhodu a tou je rychlost stavby. Pokud máte vlastní pozemek, vyřízené stavební povolení a zhotovenou základovou desku, můžete do pár měsíců bydlet. Ano, takhle rychlé to v případě dřevostavby může být. A tím to nekončí. Dalším benefitem je to, že vám odpadnou starosti se sháněním řemeslníků. Jednoduše je nebudete potřebovat. Pokud si dům objednáte u nás v Martinicích, o vše se postaráme my. Vaším úkolem bude jen vybrat si dům z naší nabídky nebo nám říct své představy a my vám podle nich ve spolupráci s architektem a projektantem připravíme návrh vašeho nového domova přímo na míru. A pak ho i postavíme.

 

Prémiový rodinný dům 311

 

Kontrolovaná výroba dílů 

Rychlá stavba je dána precizní přípravou a zpracováním jednotlivých částí domu. Výroba všech dílů probíhá v našich výrobních halách v kontrolovaném prostředí a s pomocí nejmodernějších technologií. Díky tomu připravíme všechny části domu s milimetrovou přesností a na místě stavby pak do sebe vše perfektně zapadá. I proto je vlastní stavba domu opravdu rychlá a nemusíte se bát nepříjemných překvapení, která se u zděných staveb občas objeví. 

 

Stavba kdykoli během roku bez mokrých procesů 

Dřevostavbu můžete postavit kdykoli během celého roku. Jedinou podmínkou je kvalitně připravená základová deska. To je další velkou výhodou oproti zděným domům, pro jejichž stavbu potřebujete vhodné klimatické podmínky. V našich zeměpisných šířkách je tak možnost stavět zděné domy na několik měsíců omezena. Toto omezení se dřevostaveb netýká. 

Dalším benefitem je to, že stavba se obejde bez mokrých procesů. Nemusíte tedy čekat na vysychání nového domu, bez kterého by se u vás doma velmi rychle usadily plísně. Jednoduše postavíme dům a vy se můžete nastěhovat do nového domova, kde je příjemné klima. 

 

Odolnost a trvanlivost dřevostaveb

Na internetu (a nejen tam) koluje řada mýtů. Jedním z nejrozšířenějších je ten, že zděná stavba vydrží déle než ta dřevěná. Není to pravda. Dřevostavby si co do odolnosti a trvanlivosti v ničem nezadají se zděnými a vydrží stejně dlouho. Podmínkou je ochrana dřevěného domu proti vlhkosti. Spolehlivý dodavatel dřevostaveb ví, jak stavbu spolehlivě ochránit. Proto se ho nebojte zeptat, jaká opatření proti vlhkosti jsou v domě použita. Základem je správný návrh stěny a uspořádání jednotlivých vrstev tak, aby vlhkost uvnitř nekondenzovala, ale mohla se odvětrávat. To je úkol, kterého by se měli ujmout odborníci. I tady se v důležitých detailech odlišujeme od naší konkurence. Zeptejte se nás v čem.

 

Zdraví a pohoda 

Dřevo je přírodní materiál, který neobsahuje toxické látky ani neprodukuje škodlivé emise. Při vhodně zvolené skladbě vodorovných konstrukcí umí dřevostavba i akumulovat teplo. Díky pečlivě vybraným materiálům a složení skladby stěn budete mít doma příjemné klima i v době, kdy bude topení vypnuté. Říká se tomu fázový posun tepla a vyjadřuje to dobu, za jak dlouho se změna teploty na vnějším povrchu konstrukce projeví na straně interiéru. Pro vás je ale důležité vědět to, že v zimě budete mít doma příjemné teplo a v letních vedrech se nebudete zalykat horkem, protože dům dokáže uvnitř udržet příjemné klima bez ohledu na počasí venku. 

 

Nízkoenergetický standard v ceně

Je to tak, všechny naše domy mají nízkoenergetický standard v ceně stavby. Vaše provozní náklady budou nízké a komfort bydlení vysoký. Přesně tak, jak si zasloužíte vy i vaši blízcí. Dřevo má přirozenou izolační schopnost a ve spojitosti s použitím kvalitních a správně použitých izolačních materiálů přináší příjemné klima a skvělé výsledky při hospodaření s energiemi. A pokud budete chtít, postavíme vám i pasivní dům. 

 

Difuzně otevřená stavba

Naše domy jsou difuzně otevřené. Co to znamená? Znamená to, že domy umějí dýchat a díky tomu je v nich lepší klima a méně vlhkosti v konstrukci. Zjednodušeně řečeno, konstrukce domu je sama sobě ochranou, protože vlhkost se průběžně odvětrává a dostává se z konstrukce pryč. Plísně uvnitř stěn tak nemohou vzniknout. To vše díky tomu, že myslíme na každý detail, stavíme podle certifikovaných postupů a používáme jen prověřené materiály nejvyšší kvality, od dřeva až po izolační materiály. 

 

Dobré akustické vlastnosti 

Rozšířeným mýtem je, že dřevostavba má špatné akustické vlastnosti. Je to právě naopak, správně postavená dřevostavba může mít dokonce lepší akustické parametry než zděný dům. Je to však výsledkem pečlivé přípravy, precizní práce a použití těch pravých materiálů ve správné skladbě. Díky dlouholetým zkušenostem a zaměření na detail máme v Martinicích v tomto ohledu opravdu skvělé výsledky ověřené akreditovanou laboratoří. 

 

Certifikace 

V našich domech se lidem dobře žije. Proč to tak je? Používáme jen certifikované materiály a také naše veškeré výrobní postupy splňují náročné požadavky certifikačních autorit. Každý díl je vyroben přesně podle certifikačních nároků a stejně postupujeme při samotné stavbě domu. Díky tomu má každý náš zákazník jistotu, že vše, co ohledně našich domů slibujeme, také dodržíme. I to jsme schopni doložit certifikátem „prověřená stavba“, který po kontrole každého našeho domu a provedení blow door testu vystaví autorizovaná osoba Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p. 

 

Kotvení dřevostaveb

Každá dřevostavba potřebuje správné kotvení k základové desce, odpovídající sněhové a větrné oblasti v místě stavby. Proto pro každou stavbu navrhujeme na základě statického výpočtu správné kotvicí prvky, jejich počet a způsob použití. Od počátku tedy můžete vědět, jak bude váš dům ukotven. Ani v tomto případě není prostor pro „improvizaci“ na místě, jak se občas u některých našich konkurentů děje. Platí, že ať už si budete dřevostavbu objednávat u kohokoli, otázku na kotvení určitě dodavateli položte. Rozhodně stojí za to mít jistotu, že dodavatel přesně ví, jaké kotvení je potřeba a jak ho správně provést. 

 

Chcete dům ze dřeva? 

Důvodů, proč si pro svůj domov vybrat dřevostavbu z Martinic, je rozhodně mnohem víc. Ty nejdůležitější jsme vám představili v našem článku, ty další vám rádi představíme osobně. Postavit kvalitní dřevostavbu tak, aby se vám v ní dobře žilo a stavba dlouho vydržela, je úkol pro profesionály. V Martinicích stavíme dřevěné domy již řadu let a máme zkušenosti se stovkami realizací na různých místech včetně atypických pozemků. Dokážeme také vyřídit potřebnou dokumentaci a veškerá potřebná povolení související se stavbou domu.

 

Pokud uvažujete o svém novém domově ze dřeva a chcete se na cokoli zeptat, napište nám nebo zavolejte. Rádi vám pomůžeme. Kontakt zde.