Drobečková navigace

Úvod > Ostatní sortiment

Ostatní sortiment

Společnost PILA MARTINICE má široký rozsah svojí výroby. Zde najdete další produkty, které vyrábíme a dodáváme.

 


 • Obklady a fasády

  Fasáda ze dřeva
  Dřevěné palubky, to je ten pravý obklad pro každou stavbu. Poznejte, co všechno dokáží.Semice na web (1).JPG

  3 vlastnosti, které oceníte u dřevěného obložení:
  1. je hezké na pohled
  2. má dobré tepelně izolační vlastnosti
  3. dá se výborně kombinovat s dalšími materiály

  Unikátní modřín
  Mezi dřevinami vyniká modřínové dřevo, které má výjimečné vlastnosti. Není totiž nutného ho mořit nebo lakovat. Dřevo získá svojí patinu a setrvá v tomto stavu desítky let.

  Malé i velké stavby
  Dřevěnými palubkami je možné obložit jakoukoli stavbu – od rodinného domu až po zemědělskou nebo průmyslovou halu. Podle druhu stavby používáme různé druhy palubek.

 • Tlaková impregnace

  Tlaková impregnace dřeva, která probíhá za podtlaku a následného tlaku o hodnotě -0.85 bar, zajistí, že impregnační látka prostoupí do struktury dřeva a neulpí pouze na jeho povrchu, tak jako tomu je u impregnace dřeva máčením. Nesporné výhody tlakové impregnace dřeva spočívají dále v tom, že tato tlaková ochrana vytvoří dokonalou ochrannou vrstvu, která brání prostupování patogenů způsobujících poškození dřeva, ochranné impregnační látky prostoupí do hloubky profilu dřeva. Doklad o stupni provedené ochrany dřeva deklarujeme impregnačním protokolem (osvědčení o impregnaci)

  Výše uvedené přednosti tak z tlakové impregnace dřeva dělají nejspolehlivější způsob zajištění dlouhodobé vysoce účinné ochrany dřeva proti dřevokazným houbám, dřevokaznému hmyzu, trouchnivění a hnilobě. Tlaková impregnace se používá k ochraně stavebního řeziva všeho dru- hu, pro interiérová dřeva, pro dřevo, které je v kontaktu s půdou a vodou, zejména je tato ochranná úprava vhodná pro dřevo používané k úpravě zahrad a krajiny, pro dětská hřiště, kůly, révové kůly, chmelařské sloupy, ploty, palisády, terasové prkna, dřevěné fasády atd.

  IMG_4993.jpg

  K tlakové impregnaci používáme moderní ochrannou látku Wolmanit CX-10 od německé společnosti BASF Wolman GmbH se stoletou tradicí výroby prostředků pro ochranu dřeva. Jde o impregnační prostředek na bázi anorganických sloučenin mědi a bóru bez použití solí chromu.
  Impregnační látka Wolmanit CX-10 splňuje veškeré hygienické i ekologické normy, je zdravotně nezávadná (používá se i na dětská hřiště) a šetrná k životnímu prostředí.

  Technická charakteristika používaného impregnačního zařízení společnosti Pila Martinice:
  Kapacita: 8-12 m3 impregnovaného dřeva
  Délka profilu: 12 m
  Technologický podtlak a tlak: - 0,85 baru - +0,8 baru
  Naše zařízení je schopno provádět tlakovou ochranu dřeva a dřevěných výrobků vyrobených ze všech druhů dřevin, do maximální délky profilu 12 m.

  V tomto zařízení impregnujeme například:

  - veškeré stavební řezivo, jako jsou krovy (trámy, prkna, fošny, latě)IMG_4968.jpg
  - plotové dílce (kuny, plaňky, rygle)
  - prvky zahradní architektury (pergoly, palisády)
  - zahradní nábytek
  - dětská hřiště
  - terasová prkna
  - dřevěné fasády a veškerý dřevěný obkladový materiál

  Impregnujeme jak vlastní materiál, tak i materiál dovezený zákazníkem vhodný k impregnaci. V případě zájmu nás kontaktujte:

  Pro více info nás kontaktujte na telefonu: 602 893 893

 • Palety na brambory

  Rádi Vám vyrobíme a dodáme libovolné množství přepravních a skladovacích palet na brambory.

  palety.JPG